1 Kilo Baklava Ne Kadar

1 Kilo Baklava Ne Kadar?

Baklava kültürümüzün en nadide tatlı seçenekleri arasında yer alırken, lezzeti ve damaklarda bıraktığı hissiyat ile de memnun bırakıyor!

Baklavanın son senelerde maliyetlerinde büyük oranda artış meydana gelmiştir. Buna rağmen Müslüm Usta yörenin en kaliteli malzemelerini kullanırken aynı zamanda baklava fiyatlarının erişilebilir seviyede tutulması için büyük oranda destek sunmaktadır. Tüm ailelerin en yüksek kalitede tatlılara ulaşmak hakkı! Bu nedenle hijyenden malzeme kalitesine kadar taviz vermeden kaliteyi makul fiyata satın almanız için tüm adımlar atılmaktadır.

Baklava Yapımı

Baklava Yapımı

1 kilo baklava ne kadar; baklavanın yapımı sırasında kullanılan malzemelerin kalitesi direkt olarak baklavanın lezzetini de büyük ölçüde etkileyecektir. Baklava yapım adımlarında kişilerin muhakkak yerine getirmeleri gereken kıstaslar;

  • Baklava yapımı ile alakalı olarak en dikkat edilmesi gereken püf noktası hamur katmalarının çok ince olmasıdır. Hamurun kalın olması durumunda direkt olarak baklavanın tadında ve görünümünde sorunlar meydana gelecektir.
  • Baklavanın içerisinde fıstık ya da ceviz kullanılmaktadır. Bu ürünlerin hem taze hem de bol tutulması gerekmektedir. Ürün kalitesi için yörenin en sevilen malzemeleri en doğal şekilde yetiştiren üreticiden alınmaktadır. Cevizli baklavanın fıstıklı baklavaya göre daha makul fiyatta olduğu da görülmektedir.
  • Baklava yapım adımlarının olmazsa olması tereyağının kalitesidir. Tereyağının doğal olması ve aynı zamanda hakiki doğal yağlı sütten imal edilmesi gerekmektedir. Müessesemiz bu malzemenin de önemini bildiği için seçim sırasında büyük çaba sarf etmektedir.

Hazırlanan baklavaların hijyen seviyeleri de oldukça yüksektir. Bu nedenle baklavaları kendi evinizde hazırlamışsınız gibi büyük bir gönül rahatlığı ile tüketebilir ve arkadaşlarınıza sevdiklerinize ikram edebilirsiniz.

Yüklü miktarsa sipariş vermek isteyen kişilerin müessesemize öncesinde bilgi vermesi önerilmektedir. Bu şekilde ürünün hazırlık adımına ilişkin herhangi bir sorun meydana gelmeyecektir. Hazırlık aşamasının ve ürünün tazeliğini korumasını da göz önünde bulundurarak müessese yetkililerimize öncesinde siparişiniz ile alakalı bilgi vermelisiniz. En kaliteli ve temiz şekilde ürünlerin temin edilmesi için tüm önlemler alınmış durumdadır!

Baklava Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

Baklava Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

1 kilo baklava ne kadar; kısa sürede tüketilecek ise oda sıcaklığında güneşten uzak bir alanda muhafaza edilmesi gerekmektedir. Baklavanın buzdolabına konulması durumunda hem ürünlerin katılaşması hem de ürünlerin tazeliğini yitirmesi nedeni ile aynı tadı ve tazeliği vermeyeceğini bilmelisiniz.

Bu nedenle kısa sürede tüketecekseniz oda sıcaklığında muhafaza etmeyi tercih etmeniz gerekmektedir. Baklavanın muhafazasının kolaylaşması için kullanımı kolay ve şık kutular içerisinde servisimizi yapmaktayız. Baklavanın tazeliğini koruması için kullanılan malzemelerin yeni temin edilmesi gerekmektedir. Uzun süre bekleyen malzemeler ile tatlı yapıldığı zaman kalitesinde ve lezzetinde büyük oranda düşüş yaşanacaktır.

Baklava Sunumu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1 kilo baklava ne kadar; sunum aşamasında kullanacağınız ek ürünler sizin damak tadınıza göre değişim arz edebilmektedir. Bir porsiyon için 2-3 adet yeterli olacaktır. Evinizde servis ederken üzerine antepfıstığı ya da ceviz serpebilirsiniz. Bu şekilde daha göz alıcı bir görünümün elde edilmesi sağlanmaktadır. Kişilerin kaymak ile de sunum yapmasına olanak verilmektedir. Kaymak sayesinde daha dengeli biri tadın elde edilmesi sağlanmaktadır.

Kaymak yerine dondurma ile servis edenler de mevcuttur. Bu durum tatlılığı sevme derecesine göre değişim arz edecektir. Baklava hali hazırda şerbetli bir tatlı olduğu için dondurma tercihe bağlı sunulmalıdır. Yanında sunduğunuz ürünlerin baklavanın tadını baskı altına almayacak nitelikte olması gerekmektedir. Bu şekilde mis gibi tereyağının ve Antep fıstığının –cevizin aromasını daha net şekilde elde etmenize imkan verilmektedir.

Baklavanın Bayat Olduğunu Nasıl Anlarım?

Baklavanın bayat olması durumunda tüm lezzet ile alakalı büyük sorunlar söz konusu olabilmektedir. Baklavanın şerbetinin donuk ve mat görünmesi durumunda bu baklavanın uzun süre beklemiş olduğunu bilmelisiniz. Hamur katmaları birbirine yapışık hale gelmiş ise, bu baklavanın beklediğini yansıtır, beklemiş baklavaların lezzeti düşüşe geçer. Müslüm Usta firması kapsamında müşterilere herhangi bir şekilde bayat ürün satılması asla söz konusu olmayacaktır. Bayat ürün sunulmayacak, en taze ve en lezzetli ürünlere en uygun fiyatlar ile erişim sağlanması mümkün kılınacaktır. Tabi ki satın aldığınız bu ürünü muhafaza ederken firmanın vermiş olduğu bilgileri de göz önünde bulundurarak işlem akışını tamamlamanız gerekmektedir.

Ankara Baklava Çeşitleri

Yörelere Göre Baklava Çeşitleri

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment