Baklava çeşitleri nelerdir-

Baklava Çeşitleri Nelerdir?

Baklava çeşitleri nelerdir; Baklava Türk kültürünün en sık tercih edilen tatlısıdır ve olmazsa olmazlarındandır! Osmanlı İmparatorluğu’ndan bu yana yapılan bu tatlının detayları burada!

Baklava hem kültürümüzün hem de coğrafyamızın olmazsa olmaz parçaları arasında yer almaktadır. Özellikle Gaziantep yöresinde yetişen muhteşem fıstıkların ve eşsiz tereyağının muhteşem bir hamur katmanı ile bir araya gelmesi durumunda damaklar çatlar! Ustalarımızın büyük bir özenle hazırlamış olduğu tatlıların özellikle malzeme kalitesi konusunda çok hassas bir şekilde davranmaktayız.

Baklava Püf Noktaları Nelerdir?

Baklava çeşitleri nelerdir; Müslüm Usta geleneksel hatlara dikkat ederek en taze ve kaliteli malzemeleri kullanarak son zamanlarda yediğiniz en kaliteli baklavaları size sunacaktır. Bu aşamada tarihi bağlamda inceleme yapıldığı zaman tarihinin çok eski zamanlara dayandığı görülmektedir. Geçmiş senelerde şekerin çok yaygın olmaması nedeni ile şekerin yerine farklı metotlar ile de tatlandırıldığı görülmektedir. Özellikle Osmanlı’da bal ile tatlandırmanın en yaygın seçeneklerden biri olduğu görülmektedir. Müslüm Usta sayesinde bu geleneksel lezzetlere en temiz içerik ile erişim sağlayacaksınız.

Baklavanın en temel püf noktası hamurlarının oldukça ince bir biçimde açılmasıdır. Hamurun kalın olması durumunda herhangi bir lezzeti olmayacak ve o çıtırlığa dair de sorunlar meydana gelecektir. İç harç olarak hangi ürünün kullanılacağına dair farklı alternatifler sunmaktayız. Dileyen kişilerin fıstıklı dileyen kişilerin de cevizli alternatiflerden istifade etmesine olanak verilmektedir. Kullanılan tereyağının hem doğal hem de bol olması gerekir. Baklavayı yerken o tereyağının hissini net şekilde almalısınız.

Besleyici ve Lezzetli

Besleyici ve Lezzetli-

Baklava çeşitleri nelerdir; baklava en besleyici tatlılarımız içerisinde yer almaktadır. Özellikle iç harcında yer alan fıstık ya da cevizin sunmuş olduğu enerji mükemmeldir. Bunun yanı sıra şeker ve hamur dengesinin muazzam olması da hayranlık uyandırmaktadır. Besleyici olduğu kadar kalori oranı da yüksek olan alternatiflerden olduğu bilinmelidir. Kilo almaktan kaçınan kişilerin bir iki dilim ile yetinmesi önerilse de bu lezzete karşı koymak güç! Oluşturduğumuz içerikler ve muhteşem taze yapı sayesinde şuana kadar elde ettiğiniz en lezzetli tatlı deneyimlerinden biri ile karşılaşacaksınız!

Baklavanızın siparişini verirken sizin damak tadınıza göre özel olarak da sipariş verebilirsiniz. Tepsi ile verilen siparişlerde sizin istediğiniz küçük dokunuşların yapılmasının önünde bir engel olmayacaktır. Müslüm Usta özellikle müşterilerin memnuniyeti konusunda en büyük özen gösteren firmaların başında gelmektedir.

Baklavanın Taze Olduğunu Nasıl Anlarız?

Baklavanın Taze Olduğunu Nasıl Anlarız-

 

Baklava çeşitleri nelerdir; baklavanın tazeliği ile alakalı olarak sorun meydana gelmemesi için müşterilerin oldukça dikkatli olması gerekmektedir.

  • Baklavanın şerbet kısmının donuk görülmesi durumunda o baklavanın uzun süreler boyunca beklediğini anlamanız gerekmektedir.
  • Baklava katmanlarının birbiri ile yapışık durumda olması da taze olmadığını yansıtmaktadır.
  • Normal koşullarda katmanların ayrı durması ve özellikle üst kısmında bombeli olan tabakanın her birinin ayrı durması gerekmektedir. Isırdığınız zaman elde edeceğiniz çıtırtının de en büyük nedenlerinden biri budur.
  • Muhafaza ederken kısa sürede tüketilecek ise buzdolabına kaldırılmaması önerilmektedir. Nem ve sıcak soğuk dengesinde meydana gelen farklılıkların baklavanın tadı üzerinde olumsuz bir etkisi olabilmektedir.

Müslüm Usta sürüm konusunda çok hızlı tükenen bir tüketim hattına sahiptir. Bu nedenle müessesemizde bayat tatlı bulmanız söz konusu olmayacaktır. Satın alırken tadına bakma imkanınız da olduğu için bu tür sorunlar ile karşılaşmadan direkt olarak tatlınızı sipariş etmenize imkan verilmektedir. Şu ana kadar satışını yaptığımız tatlıların hiçbiri ile alakalı herhangi bir şikayet olmadığı ve müşterilerimizin ulaştıkları lezzetten oldukça memnun kaldıkları görülmektedir.

Sunum Önerileri

Baklavanın lezzeti oldukça güzel olsa da sunumun da büyük önem arz ettiğini bilmelisiniz. İç dolgusunda ne kullanılmış ise sunum sırasında da o malzemenin kullanılması önerilmektedir. Fıstıklı baklavanın üzerine serpilecek olan toz fıstık ile muhteşem bir görsellik elde edebilirsiniz. Yanında birçok kişinin kaymak tercih ettiği de görülmektedir.

Kaymak ile beraber dengeli bir tat oluşması sağlanmaktadır. Bazı müşterilerimizin de baklavayı dondurma ile tercih ettikleri görülmektedir. Hatta baklavanın katmanları arasına dilim dondurmalar da yerleştirilebilmektedir. Sunum seçimi size ait, damak tadınıza hangisi daha yakın ise ondan yana tercihinizi kullanmanıza olanak verilmektedir. Müşterilerimizin damak tadına hitap edecek onlarca tatlımız ile taze ürünlerimiz ile bekliyoruz!

 

Ankara Toptan Börek Firması

 

Osmanlı Mutfağındaki Kadayıf Çeşitleri

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment