baklava-tepsi-fiyatlari

Baklava tepsi fiyatları yılların deneyimi ve bilgi birikimiyle hazırlanan tatlılar uygun maliyetlere satılır. Baklava çeşitleri tüm yörelere özgü lezzetler sunar. 

Özel günlerde tercih edilen baklava, her sofrada yerini alır. Gün boyu aç kalma sonucu kan şekerinin dengelenmesinde tatlı ihtiyacını gideriyor. Cevizliden bademliye tüm çeşitleriyle damak tadınıza uygun lezzetler en düşük maliyetlere veriliyor. Uygun fiyatlı olmasının kalite üzerinde olumsuz etkileri olmuyor. Gene en taze ve en kaliteli ürünler tatlıların yapımında kullanılıyor. 

Tepsi Baklava Fiyatı Nasıl Tespit Edilir?

Yemek kültürümüzün en önemli parçalarından bir tanesi olan baklavanın fiyatında değişik parametreler vardır. Baklava tepsi fiyatları piyasa şartlarında en iyi maliyettedir. Kullanılan ceviz, badem, fındık veya Antep fıstığı oranları fiyatlarda etkilidir. Önceden yapılan ve kalan baklavaları daha düşük maliyetlerden satan farklı yerler vardır. Müslüm Usta bu şekilde bir satış politikası uygulamaz. Tüm ürünlerini taze ve kaliteli şeklide aynı gün satışa koyar. İmalathanesinin büyük olması yüzünden uygun maliyetlerle alınan hammaddeler müşterilere daha uyguna baklava satışları sağlar. 

Baklava Tepsisi Kaç Kilo?

Tepsi baklavanın kilogram değeri sabit değildir. Üretimde genelde bir kiloluk tepsiler tercih edilir ancak 4 kiloya kadar büyük tepsilerde mevcuttur. Baklava tepsi fiyatları kullanılan tepsinin boyutuna göre değişir. Müşterinin isteğine göre hazırlanan baklavalar için fiyat porsiyon ve kilo bazında belirlenir. Satın alma esnasında seçilen tepsinin ebadındaki değişim baklavanın türünde de yaşanır. Bir tepsi fıstıklı şöbiyet ve aynı boyutta tepside yer alan baklavanın kilogramı aynı çıkmayabilir. Çok kalabalık olan bayram sofraları ve özel gün davetleri için tepsi baklava almak daha mantıklı hale gelir.

Bir Tepsi Baklava Kaç Kalori?

Sağlığına dikkat eden ancak baklava gibi tatlılardan da uzak duramayanlar için kalori değerleri önemlidir. Fiyatlar ve kalori bilgisi baklava alımında merak edilen konulardır. 

Satın alımda baklava tepsi fiyatları, tepsinin ebadına ve baklavanın türüne göre değişir. Bir dilimi için kalori hesabı bulunan baklavanın tüm bir tepsisinin kaç kalori olduğu da merak uyandırır. Bir kilogram yani bir tepsi baklava ortalama 2.876 kalori denebilir. Ancak bu veri baklavaya konulan yağ, şeker ve un miktarlarına göre farklılaşır. 

Bu yüzden net bir bilgi verilmesi mümkün değildir. Ayrıca diyet baklavası adıyla satışa sunulan tepsilerde kalori oranı alt seviyelerdedir. Sütlü şerbetiyle popüler olan soğuk baklava, diğer baklava türlerine göre daha düşük kalorilidir. Damak tadına göre alım yapıldığı için müşterilerin sevdikleri lezzetleri tercih etmeleri önemlidir. Dengeli bir beslenme düzeni oluşturanlar için baklavanın kalorisi önemsiz hale gelir. Müslüm Usta ila dilediğiniz zaman arzu ettiğiniz baklava çeşidine sipariş verebilirsiniz. 

Baklava Hangi Koşullarda Muhafaza Edilmeli?

Bayram ziyaretleri için alınan tepsi baklavaların saklanma koşullarına uygun işlemler yapılmalıdır. En kaliteli ürün en iyi yerden de alınsa doğru muhafaza edilmezse çabucak bozulur. Şerbetli baklava saklama;

  • Serin ve kuru oda şartlarından en fazla 5 gün bozulmadan kalabilir. 
  • Kalitesinin ve lezzetinin hemen bozulmaması için buzdolabına koyma yanlış harekettir. Soğuyan şerbet şekerleşerek baklavanın tadının değişmesini ve kötü bir tat almasına neden olur.
  • Az şerbetli olan baklavalar 2 ya da 3 gün buzdolabında saklanabilir. 
  • Soğuk baklavanın buzdolabında korunması zorunludur. Hem şekeri az olduğu için etkilenmez hem de sütlü tatlılar dışarda çok çabuk bozulur. 

Bir Tepsi Cevizli Baklavanın Kalitesini Anlama

Baklava tepsi fiyatları üretilen tatlının kalitesiyle doğru orantılıdır. Bu yüzden tepsi baklavanın kalitesini belirlemek gereklidir. Tepsinin kalitesinin anlamada altın renginde olması, şekerlenme olmaması benzeri ayrıntılara dikkat edilir. Kaliteli bir tepsi baklavada dilimler hafif bombeli durur. Bu duruşu kaybetmiş baklava tepsisi için kaliteli denemez. Müslüm Usta tüm tatlı çeşitlerinde doğru ölçüleri kullanarak kaliteli ve lezzetli ürünleri satışa sunar. Ayrıca satış politikası gereği bayatlamaya yakın ürünler ucuza verilemez. Tepsiden alınan bir dilim baklava dağılmadan ağza atılabiliyorsa o tepsi kalitelidir. 

Bir Tepsi Şöbiyet Kaç Kilo Gelir?

 Daha önce de belirtildiği gibi tepsilerin net kilogram değerleri sabit değildir. Genelde bir kiloluk tepsilerde şöbiyet yapılır ancak müşterinin arzusuna göre 3 kiloya kadar tepsi değiştirilir. Alım sırasında şöbiyet ve diğer baklava çeşitleri arasında fiyat ve kg farklılıkları meydana gelir.

Cevizli Özel Baklava

Tavas Baklavası

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment