cevizli-baklava-kilosu-2023

Baklavanın tarihçesini açıklamadan önce baklavanın ne olduğunu açıklığa kavuşturmak gerekmektedir. Baklava, yufka adı verilen ince hamurların üst üste dizilip arasına şerbet veya dolgu konulmasıyla hazırlanır. En sık tercih edilen iç malzemesi Antep fıstığı olmasına rağmen günümüzde birbirinden farklı dolgular kullanılarak da hazırlanabilmektedir. Daha sonra üzerine eritilmiş tereyağı gezdirilerek pişirilir ve şerbete batırılır.
Bu, tüm baklava türleri arasında en basit ve ikonik olanıdır. Aslında ceviz, fındık veya fıstık kombinasyonu gibi farklı dolgulara sahip pek çok baklava çeşidi vardır. Baklava farklı şekil ve boyutlarda kesilebilir ve hatta rulo haline getirilebilir. Bazıları kaymak dolgulu olabilir veya sütle de hazırlanabilir. Her ne kadar farklı ürünlerle hazırlanabilse de en bütçe dostu baklava cevizli baklavadır. Bu aşamada cevizli baklava kilosu 2023 ne kadar? Sorusu tatlı severler tarafından merak edilmektedir.

Baklavanın Doğuşu Nasıldır?

Baklavanın Doğuşu Nasıldır?

Eski dönemde göçebe Türkler de fırın gibi pişirme imkânlar olmadığından ekmek üretimi söz konusu değildi. Ateş üzerinde pişirdikleri ince yufkaları ekmek niyetiyle tüketmişlerdir. Yufkayı temel besin olarak tercih eden Türkler kat kat yufka arasına çeşitli harçlar koyarak hamur işi olarak tüketmişlerdir. Zaman içerisinde Osmanlı mutfağına geçen bu lezzet saray aşçılarının bal ve şerbet ile yufkayı tatlandırmış ve baklavanın bugünümüze kadar gelmesinde öncülük etmişlerdir.

Baklava En İyi Nasıl Servis Edilir?

Bazı baklava çeşitleri biraz ısıtılırsa daha lezzetli olabilir. Ama bu tamamen size kalmış bir tercihtir. Çoğunlukla baklavaları sadece kutusundan alıp servis etmeniz yeterlidir. Yaz aylarında baklavaları keyifli hale getirmek için servis esnasında dondurma kullanabilirsiniz.

Baklava Alındıktan Sonra Uzun Raf Ömrü İçin Nasıl Muhafaza Edilir?

  • Baklavanın raf ömrünün ve tazeliğinin uzun olması için buzdolabı dışında saklanması gerekir, Baklava serin ve kuru yerde, güneş ışığından korunarak muhafaza edilmelidir,
  • Baklavaları muhafaza etmek için hava akımını kesen saklama kapları tercih edilmelidir. 
  • Bu koşulları uyguladığınız takdirde baklava tazeliğini uzun süre koruyabilir. 

Türk Baklavası Çeşitleri Nelerdir?

Türk Baklavası, geçmişten günümüze yenilikler eşliğinde ulaşmıştır. Gelişen ve değişen koşullara da ayak uyduran baklava çeşitleri sağlık problemlerine yönelik uygun şekilde de üretilebilmektedir. Diyabet hastalarına özel baklava, şekersiz baklava, glütensiz baklava gibi yeni varyasyonları çıkan baklavanın klasik türlerinden olan fıstıklı, cevizli, havuç dilimli, şöbiyet ya da ev yapımı gibi çeşitleri de bulunmaktadır. Bugün en iyi Türk baklavasını yemek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Cevizli Baklava

Antep fıstığı günümüzde çok sayıda ülkede yetişirken, ceviz hemen hemen her bölge de yetişebilmektedir. Bu nedenle cevizli baklava, herkes tarafından daha sık tercih edilen baklava çeşitlerinden biridir. Fiyatıyla fıstıklı baklavalara göre daha uygun olan cevizli baklavanın yapım aşaması da oldukça pratiktir. Evde bu zahmeti çekmek istemeyen müşterilerimiz bizler aracılığıyla cevizli baklavayı en uygun ve en taze şekilde tüketebilmektedir.

 Cevizli Baklava Siparişi Nasıl Verilir?

Türkiye’nin en iyi cevizli baklavasını arıyorsanız, Müslüm Usta Baklava şubesinden başkasına bakmanıza gerek yok. Cevizli, fıstıklı, fındıklı ya da kaymaklı… Geleneksel baklava dâhil olmak üzere çeşitli baklava lezzetlerini sizlere sunuyoruz. 

Müslüm Usta Baklava

Müslüm Usta Baklava şubesi, Osmanlı tatlı mutfağının zengin çeşitlerini siz müşterilerimize özenle sunuyor. Şubemiz geleneksel tariflere ve kaliteye her zaman bağlı kalmış ancak teknolojinin getirdiği yeniliklerle standartlarını yükseltmiştir. Bizler türlü baklava çeşitlerini ustalarımızın lezzetli ellerinden özenle satışa çıkarıyoruz. Üretimden satış aşamasına kadar her zaman temizliğe ve kaliteye dikkat ediyoruz. Ürünlerimizi gönül rahatlığıyla tüketebileceğinizden emin olabilirsiniz. Aynı zamanda hediyelik olarak da baklava tepsilerimizi seçebilirsiniz.

En İyi Cevizli Baklava Siparişi Nereden Verilir?

Türkiye yemekleriyle ünlü olduğu kadar tatlıları ile de dikkat çeken bir ülkedir.  Özellikle baklava çeşitleri konusunda, zengin kuruyemiş içeriklerinden meyve aromalı baklavalara kadar her zevke uygun bir tat bulunabilmektedir. Sizler de kendi damak tadınıza uygun lezzeti bulmak isterseniz şubemizde sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyarız.

Cevizli Baklava Kilosu 2023 Ne Kadar?

Cevizli Baklava Kilosu 2023 Ne Kadar?

En özel anların, bayramların ve tatlı günlerin vazgeçilmezi olan baklavalar şubemizde en özenli en temiz ve en kaliteli şekilde üretilmektedir. Sizler için en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz. Prensip olarak yüksek kalite ve uygun fiyat politikasını benimseyen işletmemizle hizmet vermekteyiz. Özel günlerinizde bizi gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Toplu siparişler için de şubemize gelerek ürünlerimizi yerinde görebilir bizlerden fiyat alabilirsiniz.

Toplu Baklava Siparişi  

Gaziantep Havuç Dilimi Baklava

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment