el-acmasi-ispanakli-borek

El açması ıspanaklı börek, yüzyıllardır Türk mutfağında yer alan tariflerden biridir. Lezzetli, sıcak ve taze börekler için MÜSLÜM USTA’yı tercih edebilirsiniz. 

Böreğin Tarihçesi Nedir?

Böreğin Tarihçesi Nedir?

Türk geleneklerinde baklava da olduğu gibi böreklerinde tarihimizdeki yeri oldukça ilginçtir. Orta Asya’da hayvancılık geçim kaynağıydı. Çobanlar kendi yemeklerini hazırlamak zorundaydılar. Daha önceki yazılarımızda bahsettiğimiz gibi Yörüklerden gelen tarihimizde yufka sıkça tüketilmekteydi. O zamanlar imkânlar dâhilinde bulunan malzemeler arasında tereyağı ve peynir gibi hayvansal ürünler de bulunuyordu. İşte bu esnada çobanlar hayvanlarını otlatırken ateş yakarlardı ve saydığımız malzemeleri ateş başında kullanarak uygun gördükleri yerde yemeklerini yerlerdi. Böreklerimizin, günümüz hamur işlerinde ki ilk başlangıç ​​noktası da böyle olmaktadır. Börek kavramı tabii ki zamanla gelişti ve onlarca farklı versiyonları ile günümüze kadar geldi. 

Klasik Lezzet: El Açması Ispanaklı Börek

Çocukluğumuzdan beri bildiğimiz bir lezzet olan el açması ıspanaklı börek, ülkemizde en sevilen börek çeşitlerinden biridir. Pırasa böreği ile sürekli rekabet halinde olsa da ıspanağın yeri her zaman ayrıdır. Bosna ıspanağı, pembe ıspanak ve körpe ıspanak türleri böreklerde sık kullanılmakta ve artık çay yanında servis edilen Türk börekleri literatürü içinde de yer almaktadırlar. 

Börek Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Börek Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uygun fiyat adı altında börek satışı yapılan yerlerde ürünün gerçekten taze olup olmadığını anlamak için bazı püf noktalara dikkat etmekte fayda var. Siz müşterilerimiz için, börek alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair bazı detayları aşağıdaki gibi sıraladık; 

  • Börek hamurunun tek kattan yapılmadığına dikkat edin: Bu adım, böreklerin tadını ve gramajını büyük ölçüde etkiler. Bu nedenle hamurun iki veya daha fazla yufkadan olmasına dikkat etmelisiniz. MÜSLÜM USTA firması olarak ürünlerimizde malzemeden asla ödün vermemekteyiz. 
  • Yağ miktarı ne az ne de çok olmasına dikkat edin: Pişirmede daha az yağ kullanılırsa, hamurun çıtırlığını doğrudan etkilenmektedir. Böreklerini çıtır çıtır sevenler için her katına doğru miktarda yağ kullandığımız böreklerimizi tercih edebilirsiniz. 
  • Taze görünümlü tekrar ısıtılmış böreklere dikkat edin: Birçok satıcı taze börek adı altında önceki günlerden kalan börekleri tekrar ısıtıp satışa çıkarmaktadır. Börek olması gerekenden daha kırmızı görünüyorsa, hamurunuz önceden kalmış ve tekrar ısıtılmış olabilir. Deneyimli ustalarımız tarafından titizlikle hazırlanan börekler günlük üretilmektedir. Bu nedenle misafirlerinize götürürken veya davet üzerine ikram ederken gönül rahatlığı ile servis edebilirsiniz.  

El Açması Ispanaklı Börek Siparişlerinin Hızlı Teslimatı 

Ev yapımı el açması ıspanaklı börek için internet üzerinden sipariş edebilmek günümüzde birçok kişinin sevdiği ve tercih ettiği bir yöntemdir. Börekler hem hızlı bir şekilde adrese teslim ediliyor hem de sıcak sıcak yeme imkânı sağlıyor. Online sipariş ile börek siparişi verebilmek özellikle çalışanlar için kurtarıcı bir seçenek olmaktadır. Yine çay saatleri, akşam yemekleri ya da Pazar kahvaltıları için el açması ıspanaklı börek siparişi verebilmek siz müşterilerimiz için sağladığımız en iyi hizmetlerden biridir. Canınız çektiğinde düşünmeden şubemizden börek siparişi vererek zahmetsiz bir şekilde bu lezzete kavuşabilirsiniz. Yemek yapmaya vaktiniz yoksa sipariş edebilir ve hızlıca akşama hazırlanabilirsiniz. En iyi ve kaliteli malzemelerden yapılan böreklerimiz ile günü geçirmek artık çok daha kolay. Yüksek kaliteli hammaddelerden üretilen ürünlerimiz katkı maddesi içermemektedir. Tamamen hakiki yağlardan ve standartlara uygun hijyen kuralları ile üretilmektedir. Böreklerimiz imalat aşamasında ustaca hazırlanıp hijyenik ortamda üretilerek sizlere sunulmaktadır. Beklentilerinizi karşılayan bu enfes lezzetleri dilediğiniz her an için tercih edebilirsiniz. 

El Açması Ispanaklı Börek Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 El Açması Ispanaklı Börek Kilosu Ne Kadar?

El açması ıspanaklı börek satın almak istiyorsanız artık hem online hem de sipariş yoluyla avantajlarımızdan yararlanabilirsiniz. Özel günleriniz ve anlarınız için MÜSLÜM USTA şubesi olarak birinci sınıf malzemelerimiz ile hizmet vermekteyiz.  Fırından çıktığı gibi taze olarak size ulaşan unlu mamulleri uygun fiyata satın alabilirsiniz. Ispanaklı börek siparişi için her zaman en iyi çeşitleri sunmaktayız. Satışa sunulan unlu mamuller kilo fiyatına göre kilo olarak alınabileceği gibi tepsi şeklinde de sipariş edilebilmektedir. Bizleri arayarak ihtiyacınıza göre satın alacağınız miktarın tutarını öğrenebilirsiniz.

El Açması Ispanaklı Börek Nereden Alınır? 

Büyüklerimizin yaptığı leziz tariflerden ilham aldık ve en seçkin ustalarımızın el lezzeti eşliğinde özlediğiniz lezzeti yakalamayı başardık. Kullandığımız her ürün doğal ve kalitelidir.  Böylelikle zengin içerikli böreklerimizi sağlığınızı koruyacak şekilde hazırlamaktayız. İstediğiniz patates, kıyma ve ıspanak gibi çeşitlerden oluşan ev yapımı börekleri Ankara’da bulunan şubemizden gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.

En Ucuz Toptan Baklava Fiyatları

Puf Böreği

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment