ev-yapimi-baklava-cesitleri

Düzinelerce farklı baklava türü ve tarifi var, bu yüzden en sevdiğiniz malzemeleri denemekten çekinmeyin. Aynı tadı tekrar tekrar deniyorsanız bu yazı tam sizlere göre. Birbirinden farklı içerikte ve lezzetle olan ev yapımı baklava çeşitlerini sizlerle buluşturduk. 

Baklava, eski zamanlardan beri var olan ve farklı kültürde farklı versiyonları bulunabilen bir aile tatlısıdır. Osmanlı çok kültürlü bir imparatorluktu ve Türkler, Yunanlılar, Araplar, Bulgarlar, Ruslar, Ermeniler, Kürtler, İranlılar, Lübnanlılar, Arnavutlar ve Macarlar bu dünya zevkini birlikte yarattılar. Her ne kadar dünya çapında ortak tüketilen bir tatlı olsa da baklava kültürünü dünyanın hiçbir yerinde ülkemizde gibi bulmak mümkün değil. 

Müslüm Usta Baklava şubemizde en kaliteli malzemeler kullanılmaktadır. Baklavalarımız tazeyken özenle hazırlanır ve satışa sunulur. Tüm baklava çeşitlerimizin lezzetinden ve tazeliğinden emin olabilirsiniz. Ankara’da kanıtlayacağımız tecrübe, baklavalarımız, ustalarımız ve müşterilerimiz gibi önceliğimizdir. Sahip olduğumuz zengin malzeme içeriğiyle çeşit çeşit baklavalar üretiyoruz. 

Ankara da özel günleriniz için baklava satın almak isterseniz Müslüm Usta Baklava şubesini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Üretim ve satım aşamasında gerekli olan tüm hijyen önlemleri tarafımızca alınmaktadır. Şubemizde özenle hazırlanmış baklavalarımız bekletilmeden satışa çıkarılmaktadır. Birbirinden lezzetli tatları reyonlarımızda bulabilir dilerseniz internet üzerinden sipariş oluşturabilirsiniz.

Fıstıklı Havuç Dilimi

Fıstıklı Havuç Dilimi
Fıstıklı Havuç Dilimi

Fıstıklı havuç dilimli baklavamız baklava sevenlerin severek tüketebileceği bir tatlıdır.  Baklava yufkası incecik açılır ve tam kıvamında pişirilir. Baklava için hazırlanan şerbeti ile birleştirildikten sonra taze olarak satışa sunulur. Şerbetli tatlı severlerin vazgeçilmez lezzeti olan fıstıklı havuç dilimi için ürünlerimizi güvenle tercih edebilirsiniz.  

Fıstıklı Özel Baklava

Baklava çeşitlerimiz oldukça zengindir. Özel fıstıklı baklavadan cevizli dürümlere, fıstıklıdan sarı burmadan cevizli ev baklavasına kadar birçok farklı ürün çeşidini şubemizde bulabilirsiniz. Misafirlikleriniz için özel fıstıklı baklavalarımızı tercih edebilirsiniz. Aldığımız geri dönüşler neticesinde ürünlerimize güveniyor siz müşterilerimiz için daha özenli çalışıyoruz.

Fıstıklı Sarma

Baklava çeşitleri arasında fıstıklı dürüm ya da fıstıklı sarma olarak bilinen bu tatlı fıstık severlerin gözdesidir. Dilerseniz bu lezzeti ürünlerimiz arasından seçim yaparak satın alabilirsiniz. Hangi baklavayı seçerseniz seçin, mutlaka yoğun bir lezzet, keyif ve tazelik ile karşılaşacaksınız. Ağzınızda dağılan çıtır çıtır baklavalarımızın müdavimi olacağınızı söyleyebiliriz.

Cevizli Şöbiyet 

Cevizli şöbiyet, şerbet ve kaymağın mükemmel uyumunu sevenler için çok uygun bir seçenektir. Bu baklava çeşidi evde de kolaylıkla yapılabilse de şubemizde deneyimli baklava ustalarımızın elinden, çatalınızın her lokmasında ağzınızda lezzet patlaması yaratacak şekilde üretilmektedir. Bir adetin asla yetmediği bu lezzette kesinlikle glikoz şurubu kullanmıyoruz. Kendi imalatımız olan şerbetlerimiz midenizi rahatsız etmez ve susama hissiyatı yaratmaz.

Cevizli Baklava

Cevizli Baklava

Özel günlerin ve bayramların klasiği olan cevizli baklava şubemizde her üretim aşamasında hijyen kurallarına uyularak satışa çıkarılmaktadır. Baklava çeşitlerimizi sağlığınız için titizlikle ve özenle hazırlıyoruz. Cevizli ve fıstıklı tüm baklava çeşitlerimizde birbirinden farklı ve lezzetli alternatif bulabilirsiniz. 

Antep Fıstıklı Midye Baklava

Antep fıstıklı midye baklava ise şekli ile beğeni toplayan bir baklava çeşididir. Diğer tatlı çeşitlerimizde olduğu gibi cevizli midye için de tepsi baklava seçeneğimiz mevcuttur. Özellikle bayram tatlısı olarak fıstıklı midye baklava çok uygun bir seçim olacaktır.  Antep fıstıklı midye baklavamızda en doğal tereyağını tercih ediyoruz. Daha baklavanızı yemeye başlamadan bu enfes tereyağı kokusu sayesinde iştahınızın arttığını hissedeceksiniz.

Bülbülyuvası

Eski zamanlardan bugüne tarihi kültür ve geleneklerimizin harmanlanmasıyla ulaşan baklava, büyüklerimizden kalma bir lezzet içermektedir. Özel günleriniz için bülbülyuvası baklavasını tercih ederek misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz. Yine gideceğiniz mekânlarda hediyelik olarak bülbülyuvası ev baklavasını tercih edebilirsiniz. Lezzeti ve şekli ile en beğenilen ev tipi baklava çeşitlerimiz arasında yerini almıştır.

Kuru Baklava

Farklı tepsi ey yapımı baklava çeşitleri de sipariş verebilirsiniz. Baklavalar kolay bozulan bir gıda değildir. Ancak bekledikçe şekerlenir ve baklava tazeliğini kaybeder. Tam da bu noktada sizlere kuru baklava tercih edebileceğinizi söylemek isteriz. Kuru baklavanın ıslatılması için çok az bir şerbet yeterlidir. Bu baklavanın şerbet yoğunluğu diğer şerbetlere nazaran daha yoğundur. Ayrıca kuru baklava şekerlenmeden 30 güne kadar tüketilebilmektedir. Müslüm Usta Baklava şubesi olarak bütün baklava çeşitlerimizin misafirlerinizi memnun edeceğinden emin olabilirsiniz. Özel günlerinizde ve gecelerinizde, toplu davetlerinizde birbirinden lezzetli ev yapımı baklavalarımızı ön sipariş vererek satın alabilirsiniz. Bütün baklavalarımızı en taze şekilde sizlere ulaştırmaya özen gösteriyoruz.

Sütlü Soğuk Baklava

Toplu Baklava Siparişi

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment