Cevizli Baklava Çeşitleri

Cevizli baklava seçenekleri MÜSLÜM USTA şubesinde, doğal ve mevsiminden seçilen malzemelerle hazırlanarak tatlı severlerin beğenisine sunulmaktadır.

Baklava Nedir?

Baklava, zengin tatlı tadı ve katmanlı dokusuyla tanınan geleneksel bir Türk tatlısıdır. Baklava, fıstık ya da ceviz ile hazırlanan yufka, tereyağı ve şerbetten oluşan tatlı bir hamur işidir. Baklava, tarihi Mezopotamya’ya kadar dayanan eski bir tatlıdır. Ancak birçok baklava türü artık tüm dünyada mevcuttur. Tanınmış ve sevilen tatlı çıtır çıtır baklavamız dünyanın her şehrinde farklı tatlarda mevcuttur. Bazıları fıstık veya ceviz gibi farklı kuruyemişlerden yapılmasıyla farklılık gösterirken, bazıları ise sütün pekmezle karıştırılıp pişirildikten sonra hamura eklendiği sütlü nuriye gibi benzersiz tariflere sahiptir.

En Sevilen Cevizli Baklava Seçenekleri Nelerdir?

En Sevilen Cevizli Baklava Seçenekleri Nelerdir?

 • Şöbiyet: Antep baklavasının en güzel çeşitlerinden biri, kaymak ve cevizin karışımıdır. Ne olursa olsun tadından ve klasik görünümünden vazgeçmeyen bir kitlesi var. Siz de onlardansanız MÜSLÜM USTA baklava size taze ve eşsiz bir tat sunmaktadır
 • Cevizli Sarma: Adından da anlaşılacağı gibi 17.yüzyılda sarayın ileri gelenleri için hazırlanan bu baklava günümüzün geleneksel bayram tatlısı olmuştur. Her sarılı katmana eklenen ceviz dolgusu ile adeta bir lezzet şölenidir. Uzun ve yuvarlak şekillerde hazırlanan bu baklavanın ayrıca şerbet miktarının az olması da popülaritesine katkıda bulunmaktadır.
 • Cevizli Burma: En sevilen cevizli baklava çeşitleri arasında yer alan burma baklava, Müslüm Usta imalathanesinde özel bir tarife göre hazırlanır. Harika görüntüsü sayesinde ceviz severlerin favori tatlısı olan bu lezzeti özel günleriniz için tercih edebilirsiniz. Hamur aralarına özenle seçilmiş cevizlerin yerleştirilmesiyle oluşan cevizli burma, farklı bir tat arayanların tercihi olmaktadır.
 • Cevizli Baklava: Uygun fiyatlı baklava denilince akla hemen cevizli baklava gelmektedir. Antep baklava çeşitleri fıstıklı denilse de bu nokta da ceviz severlerin baklava tutkusu göz ardı edilemez. Fıstıklı baklava ile aynı özelliklere sahip olan bu ürünün tek farkı, bol miktarda kıyılmış ceviz içermesidir.

Cevizli Baklava Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cevizli Baklava Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Cevizli Baklava Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 Cevizli baklava seçenekleri içerisinden satın alma işlemi gerçekleştirmeden dikkat etmeniz gereken bazı kriterler bulunmaktadır. Bu kriterler aşağıdaki gibidir;

 • Alacağınız baklavanın kaliteli ürünlerden yapılmış olması önemlidir. Firmamızda gerçek ceviz ve fıstık kullanılmaktadır. Bu ürünlere benzeyen sahte ürünlerden üretilen baklavalar ağza alındığı an kendini belli etmektedir.
 • Baklavanızın taze olması önemlidir. Uzun süre bekletilerek kullanılan baklava şerbeti zamanla bozulur ve baklavanın çıtır olmasını engeller.
 • Hakiki tereyağ ile hazırlanan baklavaları tercih etmelisiniz. Aksi takdirde baklavada lezzet söz konusu olmaz ve bununla birlikte midede yanma problemleri meydana gelebilir.

 MÜSLÜM USTA olarak tüm bu özellikleri sizlere sunuyoruz. Siz alışveriş yaparken en taze ve en güzel baklavaları sizlerle paylaşıyoruz.

 Cevizli Baklava Fiyatlarını Belirleyen Kriterler Nelerdir?

 Cevizli baklava fiyatlarını etkileyen birçok farklı kriter bulunmaktadır. Ancak fıstıklı ve Premium seçeneklere göre cevizli baklava seçenekleri için uygun fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz. Baklava fiyatları hesaplanırken şu durumlar göz önünde bulundurulur;

 • Seçeceğiniz baklavanın malzemeleri önemlidir.
 • Baklavanın iç ürün yoğunluğu önemlidir. Dolu dolu bir baklavada maliyet artacağı için baklava fiyatına da bu artış yansımaktadır.
 •  Ürününüzün tazeliği fiyat değişikliğine neden olabilir. Bazı firmalar uygun fiyat adı altında tekrar ısıtılan ürünleri ya da skt tarihi dolan satışa çıkarmaktadır.
 • Firmanın satış politikası önemlidir. Firma olarak en kaliteli ve en lezzetli baklavaları en uygun fiyata satabilmeyi kendimize hedef olarak belirlemekteyiz.

Cevizli Baklava Seçenekleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1 Tepsi Cevizli Baklava Ne Kadar?

Ceviz gerek sağlığa faydasından gerekse de yemeklere ve tatlılara kattığı lezzetten ötürü birçok kişi tarafından sevilmektedir. Güzel görüntüsüyle iştah kabartan cevizli baklava, yıllarca değişmeyen geleneksel tarifiyle şubemizde beğeninize sunulmaktadır. Cevizli baklavaların fiyatı daha önce bahsettiğimiz kriterlere göre değişkenlik göstermektedir. Sizin için en uygun cevizli baklava seçenekleri ve fiyatları sitemiz üzerinde yer alan ürünlerimiz kısmında belirtilmektedir.

Cevizli Özel Baklava Nedir?

Cevizli özel baklava Premium baklava çeşitleri arasında bulunur ve ortalama 16 kat yufka kullanılarak rulo şeklinde yapılır. Küçük dilimler halinde kesilir. Şubemizde üretilen bu baklavanın malzemeleri özenle ve yöresinden temin edilmektedir. Özel baklava siparişleriniz için satış departmanımız ile iletişime geçebilir ya da sitemiz üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Müslüm Usta Yaprak Sarması

Erzurum Pekmezli Baklavası

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment